Zajímavé prohlášení ministryně financí státu Washingtonu D.C. (USA) Janet Yellen, že Rusku nebude dovoleno pravděpodobně splatit své pohledávky v jiné měně, než v té petrodolarové.

Spread the love

Proč je to zajímavé prohlášení? Protože petrodolar musí mít velké problémy. Samozřejmě je to tlak na ruskou centrální banku, kde rodina Rothschildů má asi stále nějaký ten podíl a jejich tiskárna peněz FED (nevlastní jí jen tato rodina), velmi ztrácí svou pozici, kde za jejich potištěný papír, vytvořený z ničeho, už asi nikdo nic nechce kupovat, tedy krom zbraní… Jinak si to nedokážu vysvětlit.

Jakou hru ti chytráci hrají? Rusko přešlo na platby hlavních komodit, plynu a ropy, v rublech. Aby to mohlo správně fungovat, tak unce zlata byla navázána na 5000 rublů. Tím má rubl neměnnou hodnotu. Je pevný jako skála. To znamená, že se nemusí investor bát, že investice v Rusku bude znehodnocena. Proto existují sankce, aby nikdo do Ruska neinvestoval. Jediné, co to přineslo, jsou hlavně problémy s petrodolarem, protože ty země, které obchodují plyn za petrodolar, nejsou schopni tuto položku, tento plyn, dodat v objemu, který EU potřebuje. To také znamená, že potištěný papír k nákupu této komodity ztrácí svou umělou hodnotu.

Pokud si někdo myslí, že zemní plyn za petrodolar má rozdílné chemické složení a je tím pádem lepší, než ten za rubl, tak se velmi mýlí. Protože je této položky málo, může producent požadovat více těchto potištěných papírků jménem petrodolar. No a to zároveň zvyšuje hodnotu ruského rublu, protože 1 metr kubický této suroviny má v rublech stálou hodnotu, sankce nesankce. Toto zajišťuje zlatý standard rublu. Takže když vidíme, že kurz rublu k dolaru stále posiluje, vidíme ve skutečnosti, jak je na tom petrodolar špatně. Jak to změnit? Jedině tak, že se Rusko vrátí k petrodolaru. A jediná možnost je ta, že bude Rusko donuceno splatit, ne jako dosud, svůj dloužek petrodolarem. A kdy se něco takového stane? Tehdy, když se Rusko zbavilo potištěných papírků jménem petrodolar. Když mu někdo ukradl skrze sankce, tuším 380 miliard těchto petrodolarů, které musel Gazprom držet v evropských bankách a nemohly být převedeny do Ruska.

Jak to fungovalo, než došlo ke krádeži těchto finančních prostředků skrze sankce? Západní země si vesele kupovaly plyn za eura a za petrodolary, ruská centrální banka Gazpromu dala ruble a tyto prostředky započítala jako vlastní prostředky, a z nich pak splácela své dluhy FEDu. Změnou, která nastala po sankcích, je to, že dnes ty peníze musí fyzicky skončit v Rusku, proto byla vytvořena Gazprom banka, kde si musí kupující koupit za eura, petrodolary plyn a centrální banka Ruska tyto papírky vymění za zlaté ruble Gazpromu. Tak už nikdo potištěný papír, jedničky a nuly, neukradne a centrální banka Ruska je může použít ke splacení dluhu. Ale evidentně se toho plynu ještě neprodalo tolik, aby hodnota dosáhla požadovaných 315 miliard.

Když FED, nebo také jeho zástupná organizace jménem Washington D.C., nástupnický stát USA po zrušení USA 13.12.2020 rozhodnutím Nejvyššího soudu USA, které se nikde neinzeruje, řekne, že rubl nechce, tak se snaží vytvořit dojem, že rubl není novou rezervní měnou, které by svět měl věřit a vesele do světa vytrubuje, že Rusko zkrachuje, protože je nesolventní. Touží FED po zlatém ruském rublu? NO TO SI PIŠTE ŽE ANO. Protože to je dnes jediná pokladní poukázka spolu se zlatým juanem, která je skutečně krytá hodnotou. Pokud by však FED přijal platbu v rublech, tak petrodolar půjde ke dnu cugrunt. Takže se jedná o to, aby k tomu nedošlo a je to z mého pohledu marný pokus, jak petrodolaru prodloužit jeho život. Když nemáte za svůj potištěný papír co nabídnout a to FED nemá, protože zlata se už podle mnoha analytiků dávno zbavil, ač jej účetně drží v jejich takzvaných trezorech ve Fort Knoxu a v New Yorku, ale tak nějak jej nechtějí nikomu ukázat, tak proti zlatému rublu a juanu nic nezmůže.

Evropa nutně potřebuje Ruské zdroje a FED zase, aby všichni tu jeho hru na petrodolar hráli s ním a proto to nejde zahrát jinak, než jak nám to předvádí ta paní, co zastupuje takzvané ministerstvo financí Washingtonu D.C., paní Janet Yellen. Proč o tom píšu? Někdo dobře informovaný vytvořil tento vzkaz.

Teploměr, jeho ručička, směřuje k 25° C. Jaká to náhoda, že Rusko má splatit svůj dluh k 25.5.2022. Co udělá Rusko, když ty potištěné papírky nemá v takovém objemu? Bude trvat na platbě v rublech, to ale FED nemůže připustit. Zkrachuje Rusko, když nezaplatí? Ne. To by platilo jen tehdy, kdyby bylo ovládáno z USA. Takže tu nastane dilema, ale toto dilema, tak jako tak, nakonec způsobí konec tohoto potištěného papírku.

Proto mi dnes dávají ty obrázky, o kterých jsem psal, velký smysl. To neznamená, že 26.5.2022 tu žádný petrodolar nebude, jen se to domino dostane do fáze, kdy už padá nezadržitelnou rychlostí do králičí nory. Zda to tak bude, ještě uvidíme. A hlavní přetahovaná může nastat od toho 22.5.2022, nebo [k] tomu ještě něco přispěje.

Článek, který cituje výroky paní Janet Yellen najdete zde.

A ještě jsem zaznamenal tuto informaci:

Zdravotníci ze tří evropských zemí hlásí u lidí potvrzené a podezřelé případy vzácné nákazy virem opičích neštovic. Nebezpečná infekce, která se může šířit z člověka na člověka, byla nejprve zaznamenána ve Spojeném království. Další případy jsou hlášeny z jihu Evropy.

Tak si říkám, jak je něco takového možné. Ale jistě to bude opět jen nějaká náhoda.

Berme to prosím jen jako analýzu možného.

Váš bratr Igi