Všimněme si reakce Razmana Kadyrova na útok drony na Kreml ze 4.5.2023

Spread the love

Proč je to zajímavá reakce? Protože podle všeho velmi dobře chápe o co jde. Chtěl jsem jeho reakci zařadit do včerejší analýzy, ale jeho prohlášení jsem objevil až dnes. Jeho slova mou analýzu víceméně potvrzují.

Šéf Čečenska Ramzan Kadyrov, na svém telegramovém účtu v komentáři k nočnímu bezpilotnímu útoku na kremelské sídlo Vladimira Putina uvedl, že tato provokace nezmění scénář plánovaného průběhu speciální vojenské operace. Zdůraznil, že jedním z cílů Ruska a jeho spojenců je obnovení nestrannosti a nezávislosti globálních institucí spravedlnosti. Až se tak stane, podle šéfa Čečenska skončí unipolarita a loutkářství celých zemí a pak bude „plná poptávka“ po těch, kdo provokace organizovali a prováděli. Na základě toho by nedávný pokus o útok na rezidenci hlavy státu neměl změnit scénář Speciální vojenské operace, zdůraznil Kadyrov.

Dále se vyjádřil, že tento incident je útokem na prezidenta, stát a celý lid Ruska. Poznamenal, že odplata bude „chirurgická a zlatnicky přesná“. Kadyrov také v reakci obdivoval zdrženlivost a moudrost Putina, který nepodlehl „opovrženíhodné provokaci“.

„Ne dnes, ani ne zítra, ale ti, kdo se na této akci podílejí, dostanou spravedlivý, zasloužený trest. Zatím je příliš brzy. Je příliš brzy, protože spravedlnost v dnešním světovém společenství je pohřbena pro zájmy agresorské země, jedinou zemí svého druhu na světě, která pro sebe léta ohýbá instituce nezávislosti, zájmů a práv jiných zemí.“ , zdůraznil Kadyrov.

Koho má na mysli? Modré, krále Jihu. Víme, že on sám je velkým přítelem V.V.Putina. On velmi rozumí tomu, jak se organizují určité převraty, kdo za nimi stojí. Je logické, že nemůže říci vše, že za těmito zájmy v Rusku stojí žlutí. Jeho vyjádření ukazuje skutečný pohled Putina, uvědomění si skutečných zájmů spojených s touto provokací.

Dnes probíhá pravidelné jednání bezpečnostní rady RF, kde se bude řešit i tento incident. Bude určitě zajímavé sledovat výstup z tohoto jednání. Samozřejmě nebudeme plně informováni, jaké konkrétní úkoly obdrží Šojgu, Gerasimov a další účastníci.

Prvním výstupem je prohlášení Sergeje Lavrova, ministra zahraničí. „Byl to jednoznačně nepřátelský čin, je zcela jasné, že bez vědomí majitelů by to kyjevští teroristé nemohli spáchat. Nebudeme reagovat tím, že budeme mluvit o tom, zda je to casus belli nebo ne, ale odpovíme konkrétními činy.“ Máme hodně trpělivosti – existuje takové přísloví: „Rusové zapřahají dlouho“ a tak dále,“ řekl Lavrov.

Zdůraznil, že prohlášení z Kyjeva a Washingtonu, že se na útoku nepodílely, neznamená, že tomu můžeme věřit. Lavrov svými slovy upozornil na slova amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena, který řekl: „Spojené státy nebudou Ukrajině diktovat metody, kterými hájí svou suverenitu.“. „No, tím je asi řečeno vše.“ , dodal Sergej Lavrov.

Zpravodajský web Ria novosti vydala toto oznámení v 16:17 hod středoevropského času:

„Generální ministr obrany armády Sergej Šojgu v Jižním vojenském okruhu zkontroloval připravenost vojenské techniky a zbraní zasílaných jednotkám ozbrojených sil v oblastech speciální vojenské operace k plnění zamýšlených úkolů,“ stojí v prohlášení.

Podle toho, že ani do 18:00 hodiny nebylo oficiálně oznámeno, co probíhalo na bezpečnostní radě RF, alespoň jsem to nezaznamenal, je z těchto dvou vyjádření jasné, že reakce bude nečekaná, jak pro samotnou Ukrajinu, tak krále Jihu, Spojené státy.

Zajímavá je i tuším včerejší reakce Prigozina, šéfa Wagner group, který Gerasimovovi a Šojgovi, výše jmenovaným vynadal těmi nejsprostějšími výrazy a dokonce snad pohrozil, že pokud neobdrží slíbenou munici, tak 10.5.2023 stáhne své lidi. Na videu ukázal jeho několik čerstvě zabitých mužů se slovy, že kdyby měli vše co potřebují, byly by ztráty pětinové.

Aby byli Prigozinovi muži trochu uklidněni, došlo dnes i k tomuto prohlášení:

Nový náměstek ministra obrany generálplukovník Alexej Kuzmenkov, který je zodpovědný za logistiku vojsk, ministrovi předal nedávno přijaté šarže moderních tanků, bojových obrněných vozidel, speciální techniky a vozidel pro zásobování armády.

Zprávy dále uvádí:

Je třeba poznamenat, že Šojgu vyslechl zprávy od zástupců ministrů obrany a velitelů skupin o současné situaci a plánech dalšího postupu. Na základě výsledků auditu uložil Kuzmenkovovi, aby držel pod zvláštní kontrolou otázky nepřetržitého zabezpečení armády v zóně SVO vším potřebným.

Prigozinovi tak byl předán vzkaz, že jeho muži obdrží co potřebují a samotný Šojgu na to dohlédne.

Vypadá to tak, že někdo nemá zájem, aby vše šlo vyšší rychlostí. Někdo by měl dát školení některým analytikům, že to co nyní provádí ruská armáda, je napodobení toho, co bylo možné vidět v době druhé světové války u Kurského oblouku, kde proběhla největší tanková bitva. Vše má svou logiku, protože jak poznamenal Kadyrov, nejde jen o Ukrajinu.

Prigozinovo vystoupení a slovní útok na dva nejvyšší vojenské činitele není jen emotivním projevem, ale i součást informační kampaně s cílem vytvořit takový obraz, který vytváří. Kdyby to bylo jinak, tak už dva měsíce zpátky stáhl své muže. Musíme pochopit, že to byli jeho muži, kdo našli největší podzemní sklad i s municí, takže z logiky věcí, je první na řadě, kdo tu munici má právo využít. Ne vše je úplně tak, jak to má vypadat. I to je způsob strategie. Já to tak vnímám, nejenom z toho co pozoruji, ale i vzhledem vidění, jenž věřím, že se brzy naplní.

Razman Kadyrov dnes večer oznámil toto:

..Pokud odejdou starší bratři Prigožin a Wagner, pak generální štáb ztratí zkušenou bojovou jednotku a její místo v Artemovsku (Bachmutu) zaujme mladší bratr Kadyrov a Achmat.

Také dodal: „Naši bojovníci jsou již připraveni k postupu a obsazení města. Ale chtěl bych, abychom zbývající dva kilometry urazili ne za cenu životů vojáků, ale v důsledku vzájemného porozumění, podpory, odhodlání velení a bojovníků splnit rozkaz vrchního velitele Vladimira Vladimiroviče Putina.“

Toto vyjádření je velmi důležité. To pochopíme až se naplní vidění a já jej včas zveřejním.

Zaznamenal jsem reakci k předešlému článku, že někteří nechápou, jak to vše souvisí s Písmem, proč jej raději nevysvětluji, ale zabývám se i těmito událostmi. Chápu, že to někomu může připadat divné, ale věřím, že v určité chvíli to pochopí všichni. Proč? Vnímám události s drony jako velmi zásadní událost. Něco podobného, jako když nacisté 27. února v roce 1933 zapálili Reichstag (Říšský sněm) a obvinili z toho komunisty. V těch dnech si taky nikdo neuvědomoval, jaký vliv to bude mít na budoucí děje, které pak naplnily část Danielova proroctví z 11. kapitoly. Toto máme před očima i teď.

Chvalme našeho nebeského Otce, JeHoVaH (Jehovu) Boha ve jménu Krále, Jehošuy Pomazaného.. Ptejme se duchem, zda je mé porozumění moudré, aby to byl sám nebeský Otec, kdo nám duchem odpoví. Sám mohu jen ukázat směr.

Pokoj nám všem s Agape Váš bratr a Pánův otrok Igi.