Vedení Duchem. Projev velké nezasloužené laskavosti vzhledem k potřebám jedné rodiny.

Spread the love

NOVÁ RUBRIKA: NAŠE ZKUŠENOSTI

Chci začít příběhem, který mne velmi povzbudil a byl jsem u něj přítomen. Protože nechtějí být účastníci jmenováni, budu mluvit o nich jen jako sestře a bratrovi, aby bylo zřejmé co se přihodilo.

Před nějakým časem ke mne přivedl nebeský Otec muže, který jej začal poznávat skrze mé články. Za tu dobu co se známe, se skutečně projevil jako ten, kdo má víru, kterou projevuje skutky. Je to velmi skromný muž, který se učí být moudrým vzhledem k ČASU, ve kterém se nyní nacházíme. Při jednom našem rozhovoru mi položil otázku: „Nevíte o někom, kdo by potřeboval finanční pomoc?„. Stále si vykáme, ale považuji jej za skutečného bratra.

Už opět nějakou delší dobu vím o sestře, která si prošla mnoha velmi náročnými obdobími. Nikdy si nestěžovala v tom smyslu, že má finanční těžkosti. Byla vyobcována z jedné náboženské organizace, kde by člověk předpokládal, že vztah těchto bratrů a sester pro znalost nebeského Otce, že by v ní měl překypovat tento výrok: „Budeš milovat svého bližního, jako sám sebe.“. Zůstala dlouho bez duchovních přátel, přesto, když může, tak o nebeském Otci, o Kristu a o Dobré Zprávě, vydává svědectví.

Jen díky Otcově Duchu, jeho vedení, jsem se dozvěděl, že nemá prostředky na to, aby dětem mohla dát svačinu do školy a zajistit jim obědy. Stalo se to krátce předtím, než jsem byl bratrem dotázán, komu by bylo možné pomoci.

Reakce jejího muže byla, poté co obdrželi potřebnou pomoc, tato: „Včera přišli peníze Od Otce. MOC ZA POMOC DĚKUJEME, jen se chci zeptat, jestli se někdo nezmýlil o jednu nulu navíc.„. Nevím jak velký dar to byl, ale vím, že zajistí skutečně to, co nyní rodina potřebuje.

Co na tomto příběhu vnímám jako nejdůležitější? Že náš život, naše potřeby, nebeský Otec sleduje velmi pozorně. Vždy zasáhne v pravý čas. Manžel naší sestry dostal hmatatelný důkaz o Otcově Lásce. Sestru to posílilo v důvěře a vytrvalosti vzhledem k Bohu a Kristu. Když slyším takové zkušenosti, protože sám je mám, tak mne to vždy vede k slzám, protože si uvědomuji, jak moc tento svět našemu Tatínkovi křivdí.

Tak moc bych si přál, aby jej všichni poznali, ale Jeho poznávání musí být založeno na naší skutečné touze jej najít. Toužit jej pochopit jako toho nejlepšího Tatínka, který dává všem skutečnou svobodu, aby to činili ze své svobodné vůle.

Kéž v Něj máme útěchu a povzbuzení, protože On sám nejlépe ví, co právě potřebujeme. Prosme se skutečnou vírou, že může pro nás udělat cokoli, pokud je to v souladu s jeho Svatou vůlí a k našemu skutečnému prospěchu.

Chvalme Jah! Děkujme za to, co pro nás činí a co pro nás chystá v tomto ČASE TÍSNĚ PRO NÁRODY.

Váš bratr a Pánův otrok Igi.

4 thoughts on “Vedení Duchem. Projev velké nezasloužené laskavosti vzhledem k potřebám jedné rodiny.

  1. Myslím, že v mém životním příběhu Jehovah stále působí svou nezaslouženou laskavostí a svým Duchem… V období dospívání mě bylo zakázano v naší rodině se zajímat o náboženství. / Byl jsem Veden, abych si koupil starou BIBLI. / Chtěl jsem mít ve věcech jasno, ale chyběla mně pokora a láska ,které ani doma nebyly, / které mě začal učil Bůh….!/. Pochopil jsem, že On je ten skutečný Táta, který miluje své děti. Nechal mě vést ve studiu Bible bratry , kteří o mně pečovali… Po mnoha letech jsem odstoupil ze společenství… /Byl jsem sám uprostřed přátel…/ Octl jsem se záhy uprostřed světa… Teprve dnes si uvědomuji, že jsem byl veden. Jehovah Bůh připustil abych měl velmi silný úraz a vytvořil si pokoru a touhu se nechat jím vést . Děkuji Bohu ne jen za to, že mně dal možnost žít , racionálně myslet radovat se z Jeho lásky Agape, ale že za nás obětoval Syna! Nejdůležitější je nechat se vést Jehovou Bohem skrze Jeho Syna Jehošua !!!

  2. Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide
    credit and sources back to your website? My blog
    site is in the exact same area of interest as yours and my visitors would
    really benefit from a lot of the information you provide here.
    Please let me know if this ok with you. Thank you!

Comments are closed.